Mosty dentystyczne to bardzo popularna forma uzupełnienia większych braków w uzębieniu. Wyróżniamy mosty ceramiczne, pełnoceramiczne, kompozytowe i akrylowe, te ostatnie są niestety mało wytrzymałe i tymczasowe. Najmocniejsze są te metalowe, ale za to gorzej się prezentują. Najlepszym wyborem zarówno pod względem trwałości jak i estetyki – są mosty metalowo – porcelanowe.

Zastosowanie mostów dentystycznych

Mosty dentystyczne stosuje się, gdy brakuje co najmniej dwóch zębów i jest to lepsze rozwiązanie niż implanty, które są droższe. Zęby własne, czyli filarowe są odpowiednio szlifowane i stanowią podstawę dla mostów, dzięki temu metoda jest trwała. To idealna alternatywa dla protez wyjmowanych, gdyż stałe uzupełnienie braków niweluje uczucie skrępowania i wstydu. W przypadku mostów protetycznych – nie ma obaw, że ktoś zobaczy różnicę. To świetne rozwiązanie dla osób, które w wyniku wypadków straciły część uzębienia.

Dlaczego warto wybrać mosty dentystyczne?

Przede wszystkim to szansa na to, aby szczerze się uśmiechać bez krępacji i wstydu. Pacjent szybko zapomina, że zęby są sztuczne, bo mosty dentystyczne stanowią integralną część uzębienia. Dodatkowo nie wymagają specjalnej pielęgnacji – wystarczy zadbać jedynie o higienę jamy ustnej. W trakcie posiłków, nawet tych twardszych są wygodne i nie sprawiają uczucia dyskomfortu.

mosty dentystyczne kraków

Co najważniejsze mosty protetyczne nie powodują problemów z mową, a także są szansą na pozbycie się kompleksów i szczerą radość z jedzenia. Duże luki w uzębieniu mogą prowadzić do postępującej utraty kości żuchwy. Dlatego tak ważne jest szybka konsultacja ze stomatologiem i podjęcie leczenia. Mosty dentystyczne wyrównują siłę nacisku, dzięki czemu szczęka działa prawidłowo.

Gwarancja jakości

Prawidłowe dobranie i wstawienie mostów dentystycznych – to zadanie wyłącznie dla doświadczonych dentystów. Dlatego bardzo istotny jest wybór odpowiedniego gabinetu stomatologicznego, który pomoże nam, a nie dodatkowo zaszkodzi. Warto pamiętać, aby usługa, którą wybierzemy była objęta co najmniej kilkuletnią gwarancją. Zęby, a zwłaszcza te chore – są wyjątkowo wrażliwe.

Stomatolog powinien zapewnić znieczulenie, a także komfortowe warunki. Mosty dentystyczne to inwestycja, która powinna nam długo służyć i z tego powodu nie można powierzyć jej osobom mało profesjonalnym. Przed podjęciem decyzji należy przejrzeć strony internetowe gabinetów i porównać ceny, ale przede wszystkim opinie. Tania, ale źle wykonana usługa z całą pewnością nikogo nie zadowoli.