Aparaty nakładkowe, invisalign, brightalign

Czym różni się od tradycyjnego aparatu?

Podstawową różnicą jest to, że aparat nakładkowy jest niewidoczny i można go w każdej chwili zdjąć. Dzięki temu, że wykonany jest z przeźroczystego, ale i elastycznego tworzywa nie podrażnia dziąseł, przylegając idealnie do zębów pacjenta.

Dodatkowo, stały aparat zakładany jest raz i ściągany dopiero na koniec leczenia w przeciwieństwie do aparatu nakładkowego. Oprócz tego, leczenie tradycyjnym aparatem jest dosyć bolesne, czego można uniknąć decydując się na ten rodzaj kuracji.

Dlaczego warto się zdecydować na aparat invisalign?

Aparat invisalign to również nowy wymiar higieny. Dzięki temu, że można go w dowolnym momencie zdjąć, korzystający z niego ma możliwość lepszego doczyszczenia aparatu z każdej jego strony oraz dokładniejszego wymycia swoich zębów, co w przypadku tradycyjnego aparatu jest dosyć ciężkie.

Warto również dodać, że nakładki wykonane są z materiału przyjaznego alergikom, więc nie ma mowy o uczuleniu. Na korzyść aparatu invisalign przemawia także to, że efekty leczenia widoczne są już po kilku tygodniach i są one długotrwałe.

Jak często należy wymieniać nakładki w aparacie brightalign?

Aparat brightalign wymaga tego, aby nakładki były wymieniane co dwa tygodnie. Jest to konieczne przede wszystkim ze względu na to, że podczas kuracji, zgryz pacjenta ulega zmianom i nakładki muszą być dostosowane do nowego układu zębów. Każda zmiana przybliża do wymarzonego uśmiechu.

Ile czasu należy nosić aparat, aby leczenie invisalign było skuteczne?

Aparat invisalign należy nosić od 20 do 22 godzin w ciągu doby. Aby kuracja invisiling była skuteczna, po jej zakończeniu warto skonsultować z lekarzem dalszy plan działania, który pomoże utrzymać wymarzony uśmiech na lata.

Najczęściej jest to konieczność noszenia aparatu retencyjnego, który jednak zakłada się tylko na noc, więc nie jest on w żaden sposób problematyczny.

Jeśli marzą Państwo o nieskazitelnym uśmiechu zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz odwiedzenia nas w jednym z gabinetów zlokalizowanych w Krakowie. Oferujemy kurację invisalign oraz wiele innych zabiegów, które pozytywnie wpłyną na Państwa uzębienie.

Zapraszamy do naszego gabinetu

Umów się na wizytę już dziś

12 640 00 55

rejestracja@biodent24.pl

Os. Złotego Wieku 89, 31-618 Kraków