Endodoncja mikroskopowa (leczenie kanałowe pod mikroskopem)

Leczenie kanałowe (endodontyczne) pozwala na ratowanie zainfekowanego zęba, który w innym przypadku musiałby zostać usunięty. Powodzenie tego zabiegu zależy głównie od doświadczenia i precyzji, lekarza stomatologa, ale też w dużej mierze od właściwego sprzętu. Zabieg endodontyczny wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny.

Nie zwlekaj z decyzją o leczeniu kanałowym pod mikroskopem, jeśli ząb:

  • zmienia kolor na ciemniejszy, inny niż pozostałe, zdrowe zęby,
  • jest wrażliwy na nagryzanie, zmiany temperatury, dotyk,
  • jest pęknięty lub złamany,
  • na dziąśle koło zęba pojawia się pęcherzyk, z którego sączy się ropa

endodoncja mikroskopowa - leczenie kanałowe pod mikroskopem kraków nowa huta

Jeśli w leczeniu konieczna jest endodoncja mikroskopowa to gabinet Biodent to miejsce, które musisz odwiedzić!

Endodoncja, czyli potocznie mówiąc leczenie kanałowe, to jeden z najczęstszych zabiegów stomatologicznych. Przeprowadzany jest przede wszystkim, gdy dochodzi u pacjenta do infekcji miazgi, która to jest konsekwencją zaawansowanej próchnicy.
Leczenie kanałowe można z pewnością zaliczyć do grona najmniej lubianych zabiegów stomatologicznych. Jednak wraz z postępem medycyny i rozwojem naszego gabinetu, możemy zagwarantować Państwu pełen komfort i brak bólu, bądź przynajmniej go zminimalizować. Obalamy mity! W naszym gabinecie w Krakowie, na Nowej Hucie przeprowadzamy leczenie kanałowe pod mikroskopem oraz w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu, pacjent może czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że znajduje się pod okiem doświadczonego specjalisty. W trosce o naszych pacjentów dbamy o komfort nie tylko przed zabiegiem, w trakcie, ale również po zabiegu, będąc z naszymi pacjentami w stałym kontakcie zarówno telefonicznym jak i przez Facebooka.

Endodoncja mikroskopowa w naszym gabinecie w Krakowie

Częstym pytaniem pojawiającym się na forach lub wśród naszych pacjentów jest rozważanie, kiedy w zasadzie endodoncja mikroskopowa jest konieczna, tudzież leczenie kanałowe oraz, czy gdy w grę wchodzi endodoncja mikroskopowa Kraków Nowa Huta to faktycznie dobre miejsce do szukania pomocy. Jeśli chodzi o sam zabieg oraz niezbędny sprzęt odpowiedź brzmi zdecydowanie tak! Gdy mamy do czynienia z zapaleniem miazgi zęba, wyjątkowo głębokich ubytków próchniczych, dochodzi do martwicy miazgi, złamania oraz zwichnięcia zęba, przydarza się nam patologiczne ścieranie zębów oraz mamy wskazania protetyczne poprzedzające wykonanie korony bądź mostu -wówczas sprawa robi się poważniejsza i należy przeprowadzić leczenie kanałowe, Kraków Nowa Huta to właściwy cel wyprawy. Tu znajduje się nasz gabinet, dojazd jest znakomity, a nasza kadra bez zastrzeżeń. Nasze zdrowie i piękny uśmiech to podstawa dlatego należy o niego dbać jak najlepiej i systematycznie odbywać kontrole stomatologiczne.

Nie raz wydaje nam się również, że problem jest jedynie powierzchowny, a gdy specjalista stomatolog rozpoczyna diagnozę, zdarza się, że nieuniknione jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków Nowa Huta, to nie tylko miejsce, w którym znajduje się nasz gabinet, a zarazem rozwiązanie wszelkich Państwa problemów! W wyposażeniu posiadamy profesjonalny mikroskop oraz szereg znieczuleń, by zadbać o Państwa zdrowy uśmiech w jak najlepszych warunkach i pełnym komforcie.