Czym są implanty Zygoma?

Implanty Zygoma to wszczepy, wykonane z tytanu, a ich przeznaczeniem jest rehabilitacja protetyczna pacjenta, który posiada duże zaniki kości w obrębie szczęki. Pacjenci, którym polecane i sugerowane są implanty Zygoma, to przeważnie ci stosujący protezę górną częściową, bądź całkowitą.

Posiadają oni również często w szczęce resztki uzębienia, bądź nie posiadają go wcale. Przeważnie pacjenci tacy to osoby, którym specjaliści od implantów odradzali i dyskwalifikowali ich z leczenia implantologicznego z użyciem klasycznych implantów z powodów masywnych zaników kości.

Kiedy stosuje się implanty Zygoma?

Implanty te stosuje się wówczas, kiedy ilość kości w szczęce nie jest wystarczająca, do utrzymania implantów klasycznych. Implanty Zygoma są o wiele dłuższe od implantów standardowych, a ponadto powyższe implanty specjaliści wszczepiają poprzez boczną część szczęki, prowadzącą do kości jarzmowej. Taka metoda leczenia i tak wszczepiane implanty specjaliści danej dziedziny po raz pierwszy zastosowali w 1989, a od tamtego czasu z niewielkimi zmianami i wciąż nowszymi ulepszeniami stosowana jest do dziś.

Specjaliści od tych implantów wszczepiają w znieczuleniu ogólnym. Implanty Zygoma mogą być wszczepiane wyłącznie przez doświadczonych chirurgów szczękowo-twarzowych, którzy posiadają potwierdzenie swoich kompetencji i przeszkolenia w tym zakresie w certyfikatach.

implanty zygoma implanty specjaliści kraków

Jak wygląda wszczepienie implantów?

Gdy w planach są wszczepiane implanty specjaliści zmuszeni są do wykonania tomografii komputerowej na początku leczenia. Istotne jest tu uwzględnienie obszaru twarzowego czaszki, by mieć możliwość ocenienia warunków kostnych. Istotne jest również wykluczenie problemów z zatokami szczękowymi praz przeanalizowanie możliwości odbudowy protetycznej. Przeważnie, gdy pacjentowi zostaje usunięty ząb, po pewnym czasie kość, w której umieszczony był ząb – zanika.

Zdarzają się nawet przypadki, gdy zanik kości jest tak duży, iż by wszczepili implanty specjaliści, należy sięgnąć po implanty Zygoma, gdyż tylko one wchodzą w grę w takich okolicznościach. Gdy wszczepiamy implanty Zygoma, możemy uniknąć czasochłonnych oraz bardzo ryzykownych zabiegów polegających na odtworzeniu kości. Implanty Zygoma to nowoczesne i niezastąpione uzupełnienie braków w uzupełnieniu. Jednakże należy pamiętać, że gdy już zostaną nam wszczepione implanty specjaliści zalecają 6 miesięcy oczekiwania na ich zintegrowanie z naszą kością.

Po tym czasie można już umiejscowić na nich koronę bądź most. Implanty Zygoma, zaraz po wszczepieniu są na tyle stabilne, że wystarcza to do utrzymania mostu, który można zamocować już w pierwszej dobie od wszczepienia. Po sześciomiesięcznym okresie integrowania implantów most, wszczepiony pierwotnie można zastąpić mostem ostatecznym.

Zapraszamy na zabieg wszczepienia implantów Zygoma przez specjalistów do naszego gabinetu w Krakowie!