Co to jest protetyka?

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją zniszczonych tkanek zębów oraz uzupełnieniem braków zębowych, które wraz z upływem lat lub z powodu innych niekorzystnych zdarzeń, straciły swoją wartość funkcjonalną i estetyczną.

Przygotowanie do protetyki
Zanim podejmiemy leczenie protetyczne niejednokrotnie musimy wcześniej wykonać liczne zabiegi do niego przygotowujące jak. np. leczenie periodontologiczne, endodontyczne, zachowawcze czy ortodontyczne.
W naszym gabinecie leczeniem protetycznym zajmuje się Dr Ewa Gawron.

protezy zębowe, protezy szkieletowe protetyka kraków nowa huta

Protezy zębowe, a protezy szkieletowe

Pacjenci często pytają nas, którą protezę wybrać – jest to uzależnione od stanu uzębienia pacjenta.

Protezy zębowe proponujemy, gdy w szczęce nie ma żadnych zębów, ale także wtedy, gdy pacjent posiada tylko kilka ubytków.

Wyróżniamy dwa rodzaje protez zębowych: protezy zębowe częściowe i protezy zębowe stałe.

Protezy zębowe częściowe można swobodnie wyjmować i wkładać.

Protez zębowych stałych nie da się wyjąć bez pomocy dentysty, ponieważ do tego rodzaju protezy stosuje się specjalny cement.

Protezy szkieletowe są oparte na uzębieniu pacjenta. W przypadku protez szkieletowych dbanie o ich higienę jest bardzo proste, a same protezy są stabilniejsze. Protezy te charakteryzują się mocną konstrukcją – najczęściej umieszcza się je na metalowych klamrach.

W zakresie protetyki wykonujemy protezy zębowe oraz protezy szkieletowe – więcej informacji mogą Państwo uzyskać kontaktując się z nami – zapraszamy! Gabinet Biodent Kraków Nowa Huta