Periodontologia

Choroby przyzębia są najczęstszą przyczyną utraty zębów u osób dorosłych, można im jednak zapobiegać i można je leczyć nawet wtedy, gdy są poważnie zaawansowane.

Leczenie paradontozy dzieli się na trzy fazy.

Faza higienizacyjna to najczęściej 2-3 wizyty, podczas których higienistka profesjonalnie oczyszcza zęby z płytki i kamienia nazębnego, uczy jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej. Cel tego etapu to zwiększenie świadomości pacjenta o chorobie i zmobilizowanie go do współpracy.

Faza chirurgiczna dotyczy pacjentów, u których choroba jest zaawansowana. Zabiegi w chirurgii periodontologicznej dzieli się na resekcyjne (usuwanie chorobowo zmienionych tkanek) i regeneracyjne (odbudowa zniszczonych tkanek twardych i miękkich). Faza ta często wymaga wykonania tomografii komputerowej operowanej okolicy w celu ostatecznego zaplanowania zabiegu.

Faza podtrzymująca to systematyczne wizyty kontrolne, celem utrzymania i monitorowania uzyskanej poprawy oraz niedopuszczenie do powrotu procesu zapalnego. To ciągła motywacja pacjenta do utrzymywania optymalnej higieny jamy ustnej.

Zapraszamy do naszego gabinetu

Umów się na wizytę już dziś

12 640 00 55

rejestracja@biodent24.pl

Os. Złotego Wieku 89, 31-618 Kraków