Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuję się rozpoznawaniem i leczeniem jednej z najbardziej powszechniej choroby zębów – próchnicy.

Przyczyną powstawania może być: zaniedbanie higieny osobistej, działalność szkodliwych bakterii oraz niewłaściwa dieta.

Na próchnicę najczęściej wskazują następujące objawy: często widoczne plamy na zębach (najczęściej w ciemnych kolorach), ból, nadwrażliwość.

Kto powinien skorzystać z zabiegu piaskowania zębów?

Piaskowanie zębów w Krakowie to świetne rozwiązanie dla wielu osób. Szczególnie korzystne jest ono dla palaczy, miłośników kawy i herbaty. Skorzystać powinny także osoby, które miały wybielane zęby, a także pacjenci, których zęby są podatne na przebarwienia. Piaskowanie zębów to również korzyść dla tych, którzy noszą aparat ortodontyczny lub mają nachodzące na siebie zęby, które uniemożliwiają dotarcie szczoteczce w każde miejsce.

Piaskowanie zębów – jak często wykonywać zabieg?

Piaskowanie zębów to zabieg, który powinno się wykonywać co kilka miesięcy, jeśli borykamy się z którymś z powyższych problemów. Jeśli ma mieć ono charakter jedynie profilaktyczny wystarczająca będzie wizyta raz w roku. Ważne jest, aby pamiętać o systematyczności, aby efekty były długotrwałe i zadowalające. Piaskowanie dodatkowo chroni dziąsła i zęby przed różnego rodzaju chorobami.

Do czego może doprowadzić zaniedbanie?

Dlaczego tak ważne jest dbanie o zęby i profilaktyczne korzystanie z zabiegów takich jak ściąganie kamienia w Krakowie? Powód jest jeden – nasze zdrowie.

Zaniedbane zęby to siedlisko bakterii, które nie tylko będą wpływać destrukcyjnie na nasze zęby, ale i na cały organizm. Brak profilaktyki i odpowiedniego leczenia, może doprowadzić do chorób, takich jak miażdżyca, glikemia, uszkodzenia nerek, zawał serca lub powiększenie objętości lewej komory serca.

Są to bardzo poważne skutki, których można łatwo uniknąć, korzystając systematycznie z opieki naszych specjalistów.

Jak często powinno się ściągać kamień?

To, jak często powinno się przychodzić na ściąganie kamienia jest sprawą bardzo indywidualną. Na odkładanie się kamienia wpływa wiele pojedynczych czynników, takich jak: dbałość o higienę, ilość substancji mineralnych w ślinie oraz spożywanym jedzeniu, układ zębów – skrzywione lub nachodzące na siebie zęby sprzyjają powstawaniu kamienia.

Wobec tego niektórzy muszą wykonywać taki zabieg nawet co kilka miesięcy, a inni co kilka lat. Ważne jest, aby pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych, dzięki którym będzie się mieć pewność, że nic nie zostało zaniedbane.

 

W naszym Gabinecie Stomatologicznym proponujemy Państwu wysokiej klasy wypełnienia estetyczne, które idealnie imitują naturalne, zdrowe zęby.

Zapraszamy do naszego gabinetu

Umów się na wizytę już dziś

12 640 00 55

rejestracja@biodent24.pl

Os. Złotego Wieku 89, 31-618 Kraków