Zabiegi stomatologii estetycznej od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością, można nawet stwierdzić, że z roku na rok coraz więcej ludzi się na nie decyduje. W dzisiejszych czasach niebagatelną wagę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego, każdy z nas chce być pięknym i atrakcyjnym najdłużej, jak tylko się da, więc popularność tego typu zabiegów nie powinna nikogo dziwić.

Idealnie białe zęby sprawiają, że człowiek zyskuje większą pewność siebie, jak również staje się bardziej atrakcyjny w oczach innych, a jak powszechnie wiadomo — pierwsze wrażenie jest niesłychanie ważne. Czasami osiągnięcie śnieżnobiałego uzębienia sprawia niemałe trudności, jednak i na taką ewentualność współczesna stomatologia zdążyła się już przygotować, oferując zabiegi nakładkowego wybielania zębów.

Jak wygląda nakładkowe wybielanie zębów?

Zabieg nakładkowego wybielania zębów przebiega dwuetapowo. Podczas pierwszej wizyty pobierany jest wycisk zębów, który służy do wykonania szyny idealnie dopasowanej do szczęki pacjenta. Natomiast podczas drugiej wizyty, lekarz prowadzący dokonuje kontroli przylegania nakładek do zębów. Obydwa te elementy muszą ze sobą doskonale współgrać.

Ważnym dodatkiem do nakładek jest środek wybielający, który jest dopasowany do indywidualnych wymagań zainteresowanego. Wszystkie wyżej wymienione elementy należy nosić codziennie, przynajmniej przez kilka godzin w okresie wynoszącym około dwa tygodnie. Warto wiedzieć, że kuracj a nie jest jednorazowa, lecz może być powtarzana. Podczas jej stosowania należy zwrócić bardzo dużą uwagę na stosowaną dietę, nie należy stosować używek, jak również spożywać produktów zawierających barwniki, zaleca się stosowanie tzw. białej diety.

Dlaczego warto zdecydować się na nakładkowe wybielanie zębów?

Nakładkowe wybielanie zębów posiada ogromną ilość zalet. Jest to metoda nieinwazyjna, o wysokiej skuteczności, która pozwala cieszyć się ładnym uśmiechem nawet przez kilka lat, a wszystko możliwe jest do osiągnięcia w bardzo krótkim czasie, nawet w przeciągu kilku dni! Zatem, jest to doskonała opcja nie tylko dla osób, które marzą o śnieżnobiałym odcieniu uzębienia, lecz także dla wszystkich pragnących rozjaśnić swoje zęby choćby o jeden odcień.

To musisz wiedzieć przed zabiegiem!

Wybielanie zębów za pomocą nakładek posiada niewątpliwie wiele plusów, jednak warto wiedzieć o pewnych kwestiach. Po pierwsze, zabieg ten rozjaśni tylko i wyłącznie nasze zęby, wszystkie inne wypełnienia pozostają w swoim stałym kolorze, więc konieczna może okazać się ich wymiana. Drugą kwestią jest szybkość uzyskania efektów. Oczekiwane rezultaty na pewno nie pojawią się od razu, trzeba na nie poczekać około dwóch tygodni.

Aczkolwiek warto zaznaczyć, iż nie jest to bardzo długi czas. Należy także wiedzieć, że zabieg ten może zostać przeprowadzony tylko w przypadku braku jakichkolwiek chorób jamy ustnej, zatem jeśli zmagasz się z próchnicą, najpierw musisz ją wyleczyć.