Różnica pomiędzy konwencjonalnymi implantami dentystycznymi a implantami Zygoma polega na tym, że implanty Zygoma zakotwicza się w kości policzkowej, nie zaś w szczęce. Stosuje się je, kiedy jakość kości policzkowej jest niewystarczająca, aby móc umieścić tam normalne implanty dentystyczne. Wykorzystanie implantów Zygoma eliminuje, więc konieczność poddawania pacjenta zabiegom regeneracji kości, czym skraca proces leczenia z kilkunastu miesięcy do jednego dnia. Taki zabieg rekomendowany jest w szczególności dla osób, które nie posiadają kości w szczęce, jeśli leczenie zwykłymi implantami dentystycznymi zakończyło się niepowodzeniem i u palaczy, jako alternatywa do szczegółowych zabiegów regeneracyjnych.

Jak wygląda proces wszczepienia implantów Zygoma?

Przed wykonaniem zabiegu, konieczne jest przeprowadzenie tomografii komputerowej, aby móc określić stan kości policzkowej i żeby wykluczyć ewentualne problemy z zatokami szczękowymi, które mogłyby być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Jeśli ilość kości w szczęce jest niewystarczająca, aby użyć implantów klasycznych, to należy rozważyć właśnie użycie implantów Zygoma. Operacja wszczepienia tytanowego implantu wykonywana jest wyłącznie przez doświadczonych chirurgów, posiadających przeszkolenie w tym zakresie i odbywa się ona pod znieczuleniem. Po wszczepieniu implantów należy odczekać okres około pół roku, potrzebny w procesie zintegrowania się implantu z kością, potem można już umieszczać w nich most lub korony.

czym są implanty zygoma

Kiedy stosowane są implanty Zygoma?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, implanty Zygoma stosuje się, kiedy ilość kości szczękowej jest niewystarczająca, aby umieścić w niej zwykłe implanty dentystyczne. Owa zbyt mała objętość kości szczękowej zazwyczaj spowodowana jest pneumatyzacją zatoki szczękowej, bądź resorpcją kości. Zastosowanie implantów Zygoma jest to o tyle korzystne, że jeśli do kości szczękowej, ze znacznymi ubytkami, chcielibyśmy wszczepić zwykły implant dentystyczny, to wiązałoby się to z koniecznością przeszczepu kości i podniesienia zatok. Takie procedury znacznie wydłużyłyby czas leczenie, oraz wiązałyby się z możliwością odrzucenia przeszczepu, a w dodatku są znacznie bardziej skomplikowane.

Jak działają implanty Zygoma?

Implanty Zygoma są dostępne w długościach od 30 do 52,5 mm, głowa implantu zaś jest skonstruowana w taki sposób, aby można było zamocować protezę, pod kątem 45 stopni do dłuższej osi implantu. Szacuje się, że powodzenie operacji wszczepienia implantów Zygoma wynosi 97-98 procent, jest więc to procedura z niemal gwarantowanym sukcesem. Możliwym skutkiem ubocznym, bądź powikłaniami, związanymi z tą operacją może być zapalenie zatok, jednak warto pamiętać, że zabieg jest bezpieczny i skuteczny.

Jeśli są Państwo zainteresowani zabiegiem wszczepienia implantów Zygoma, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu! Oferujemy również badania i zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej, stomatologii zachowawczej, periodontologii, chirurgii, protetyki i ortodoncji.