Leczenie zęba pod mikroskopem to bezpieczniejsza alternatywa dla leczenia kanałowego, w trudnych przypadkach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu stomatolog może dokładniej oraz skuteczniej wyleczyć dany ząb.

Czym jest leczenie pod mikroskopem? 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to zabieg stomatologiczny, podczas którego wykorzystuje się nowoczesny sprzęt. Technika ta jest uznawana za najbardziej precyzyjną metodę, w dziedzinie endodoncji, czyli dziale stomatologi, zajmującym się chorobami tkanek okołowierzchołkowych oraz miazgi zęba. Wykorzystywany mikroskop pozwala na dokładne  oczyszczenie oraz dezynfekcję kanałów, a następnie na szczelne wypełnienie ich. 

Wysoka skuteczność tego zabiegu sprawia, że jest on bardzo popularny. Użycie mikroskopu daje powiększenie oraz oświetla dany obszaru zęba, dzięki czemu możliwe jest zobaczenie oraz poznanie dokładnego kształtu korzeni i kanalików. 

Kiedy konieczne jest leczenie zęba pod mikroskopem? 

Leczenie kanałowe stosuje się w wypadkach, kiedy u pacjenta dochodzi do ostrego i nieodwracalnego zapalenia miazgi, które są spowodowane próchnicą, złamaniem zęba lub zbyt dużym starciem korony. Tego typu zabieg stomatologiczny wykonywany jest również u pacjentów, którzy posiadają wąskie, kręte kanały korzeniowe z odgałęzieniami, które trudno jest zobaczyć i znaleźć bez mikroskopu. W przypadku opatrywania zębów po urazach lub ponownego leczenia kanałowego stosuje się tę metodę. 

Czy warto zdecydować się na leczenie zęba pod mikroskopem? 

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem bardzo często pozwala na jego uratowanie oraz zapobiegnięcie poważnych stanów zapalnych w organizmie, oraz w jamie ustnej. Dzięki pracy z mikroskopem stomatolog jest w stanie precyzyjnie wyczyścić oraz wypełnić kanały zębowe, co powoduje, że cały zabieg jest znacznie skuteczniejszy i sprawia, że ząb może służyć jeszcze wiele lat. Warto pamiętać, że kolejne leczenie zęba kanałowo jest znacznie droższe, dlatego warto udać się do specjalisty i zadbać o ząb raz a dokładnie. 

leczenie kanałowe

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Nie ma odgórnie ustalonych cen za leczenie kanałowe przy wykorzystani mikroskopu. Koszt takiego zabiegu jest uzależniony, od gabinetu stomatologicznego, ale również od tego jak skomplikowany jest zabieg, jakie materiały muszą być wykorzystane podczas leczenia zębów oraz przede wszystkim od doświadczenia osoby  wykonującej leczenie kanałowe. Ceny mogą być też różne w zależności od ilości kanałów, które występują w zębie, oraz od tego czy było to pierwsze leczenie zęba, czy leczenie powtórne.

Niestety decydując się na tego typu zabieg, należy pamiętać o tym, że leczenie kanałowe jest drogim zabiegiem stomatologicznym, który może kosztować nawet dwa tysiące złotych. Ta wygórowana stawka będzie dotyczyć skomplikowanych sytuacji, natomiast mniej problematyczne przypadki mogą kosztować około siedmiuset złotych. 

Jeśli mają Państwo jakieś pytania co do leczenia kanałowego pod mikroskopem, to zapraszamy do kontaktu!