Nakładki invisalign

Największą zaletą nakładek invisaling jest ich bezbarwny kolor, który umożliwia użytkowanie niedostrzegalne dla innych. To z całą pewnością udogodnienie dla wszystkich prezenterów telewizyjnych, modelek, aktorek ale także osób, dla których stały aparat na zęby jest mało estetyczny.

Nakładki invisalign są wykonane z poliuretanu, dzięki temu są elastyczne i dostosowują się do zgryzu. To najbardziej wygodna metoda leczenia, gdyż nie powoduje większego dyskomfortu. Przed każdym ważniejszym wydarzeniem lub posiłkiem – nakładki można zdjąć. Jednak dla dobrych efektów należy je nosić najczęściej jak jest to możliwe.

Ortodoncja nakładkowa, a dieta

W przypadku stałego aparatu na zęby na początku leczenia – jedzenie sprawia ból i uciążliwość. Dlatego, w tym okresie najczęściej pacjenci stawiają na zupy i soki. Natomiast ortodoncja nakładkowa nie wymaga żadnych wyrzeczeń i można jeść praktycznie wszystko.

Kto powinien skorzystać z ortodoncji nakładkowej?

Jeżeli chodzi o wady zgryzu to ortodoncja nakładkowa nie ma ograniczeń i może z niej skorzystać każdy. Istnieją jednak sytuacje, w których jest ona lepszą opcją. Z całą pewnością jest idealna dla sportowców, którzy w swojej codziennej aktywności mogą łatwo uszkodzić aparat stały.
Ortodoncja nakładkowa ogranicza konieczność wizyt u ortodonty do minimum, bo nie ma mowy o uszkodzeniach aparatu. Dodatkowo nakładki są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich alergików – bo nie uczulają.

aparaty nakładkowe kraków

Stosowanie nakładek invisalign

Nakładki powinno się używać około 22 godzin, w ciągu doby i zmieniać co 10 dni. Tak jak w przypadku każdej korekty zgryzu – istotne jest dba nie o higienę jamy ustnej. Najlepszym rozwiązaniem jest mycie zębów i nakładek – po każdym posiłku, lub przepłukanie ust wodą. Leczenie trwa od 10 do 24 miesięcy, a po jego zakończeniu ważne jest stosowanie szyn retencyjnych, które są gwarancją utrzymania zadowalających efektów.

Czego nie robić?

Stosowanie nakładek niesie ze sobą stosunkowo mało ograniczeń w porównaniu do aparatu stałego. Jednak każdy kto zdecyduje się na tę metodę powinien wiedzieć o pewnych zaleceniach. Przede wszystkim przed spożyciem jakiegokolwiek napoju słodkiego – należy zdjąć nakładki invisalign, w innym przypadku może dojść do uszkodzenia zębów. Najlepiej zrezygnować na ten czas z palenia papierosów – nie ma to wpływu na efekt korekty, ale nakładki mogą żółknąć.

Do największych zalet aparatu nakładkowego należy: wygoda i komfort w użytkowaniu, ograniczenie liczby wizyt u lekarza i jednocześnie mniejszy koszt, i to co przekonuje zdecydowaną większość, czyli walor estetyczny.

Jeśli zastanawiają się Państwo nad założeniem nakładek invisalign, zapraszamy do naszego gabinetu w Krakowie na konsultację ortodontyczną!