Zabieg higienizacji zębów to profilaktyczna forma oczyszczania zębów z osadów i kamienia nazębnego. Dzięki kilku etapom wpływa pozytywnie na stan zębów, a także zdarza się, że daje efekt wybielenia uśmiechu. Co więcej, każdy etap tego procesu odpowiada za coś innego, dzięki czemu gwarantuje to pełne oczyszczenie i zdrowy uśmiech. Regularnie wykonywana higienizacja zapobiega chorobom jamy ustnej i pozwala cieszyć się pięknymi zębami, które są wizytówką każdego człowieka.

Na czym polega zabieg higienizacji?

Zabieg higienizacji, dzięki swojej skuteczności to doskonała forma dodatkowej higieny i ochrony jamy ustnej. Jest to dokładne oczyszczenie zębów przez specjalistę. W gabinecie dentystycznym  skutecznie pozbędzie się nalotów, które sprawiają problemy w podczas codziennego mycia zębów. Podczas higienizacji jamy ustnej dentysta usuwa kamień nazębny, osady powierzchniowe  oraz bakteryjną płytkę nazębną. Jest to zabieg składający się z kilku etapów takich jak skaling, piaskowanie, polerowanie i  fluoryzacja. Za usunięcie kamienia nazębnego odpowiada skaling, który przeprowadza się metodą ręczną lub przy pomocy ultradźwięków. Jeszcze lepsze efekty przynosi dodatkowy zabieg piaskowania, usuwający osady i przebarwienia. Trzecim etapem jest polishing, czyli wypolerowanie wszystkich zębów, używając specjalnej pasty. Minimalizuje proces osadzania się kamienia nazębnego. Ostatnim krokiem pełnej higienizacja jest zabieg lakierowania zębów, podczas którego nakłada się na zęby odpowiedni lakier z fluorem. Warto wiedzieć, że zabieg trwa od 30 do 60 minut i zależy do od ilości kamienia i osadu na zębach.

zabieg higienizacji

Jak często trzeba wykonywać ten zabieg?

Zabieg higienizacji przeznaczony jest dla wszystkich osób, a wszelkie przeciwwskazania stwierdza indywidualnie specjalista. Bardzo ważne jest, aby wykonywać higienizacje regularnie. Dlatego najlepiej korzystać z tej usługi raz lub dwa razy w ciągu roku. Co więcej, niektóre osoby muszą poddawać się temu zabiegowi częściej, ponieważ mają predyspozycje do powstawania próchnicy. Warto wiedzieć, że temu zabiegowi częściej muszą poddawać się osoby, które często spożywają kawę lub herbatę, palą papierosy lub stosują złą dietę. Co ważne zabieg higienizacji nie zawsze można bez problemu przeprowadzić. Nie zaleca się wykonywać zabiegu podczas ciąży oraz u osób z rozrusznikiem serca, z problemami siatkówki oka, przy osteoporozie, przy astmie i u osób z głębokimi kieszonkami dziąsłowymi. Obowiązkowo higienizację zębów trzeba wykonać przed wybielaniem zębów metodą gabinetową. Koszt higienizacji zębów jest zróżnicowany i zależy od gabinetu, a także wykorzystanych metod, które wykorzystuje. Jednak ceny wahają się od 200 do 400 zł.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów stomatologicznych. Gabinet Biodent to gwarancja najlepszych specjalistów, dobrze wykonanych zabiegów i pięknego uśmiechu. Jeśli chcesz zadbać o swoje zęby, zajrzyj na naszą stronę internetową. Zapraszamy!